Aktualności - Szkoła Podstawowa nr 23 im. Dzieci Świata

Strona główna SP23

Szkoła Podstawowa nr 23 im.Dzieci Świata

 • Badanie ankietowe poświęcone tematyce zdrowia psychicznego

  02.12.2023
  czytaj dalej: Badanie ankietowe poświęcone tematyce zdrowia psychicznego
 • Odpalamy Święta

  30.11.2023
  czytaj dalej: Odpalamy Święta
 • DRODZY UCZNIOWIE

  27.11.2023

  Święta Bożego Narodzenia tuż tuż.. 14 i 15 grudnia w naszej szkole odbędzie się Kiermasz Świąteczny. Zachęcamy Was do włączenia się do akcji i przygotowanie na ten cel ozdób świątecznych własnoręcznie wykonanych (stroiki, świeczki, ozdoby choinkowe). Ozdoby przynosimy do nauczycieli wspomagających do 12 grudnia. Będą również pierniczki, babeczki, ciasta, ciasteczka... Prosimy chętnych uczniów o wsparcie smakołykami naszego kiermaszu. Słodkości przynosimy w dniu kiermaszu (14, 15 grudnia) do pokoju pań z obsługi.

  czytaj dalej: DRODZY UCZNIOWIE
 • Gratulacje!

  26.11.2023

  Z ogromnym dumą i radością informujemy, że nasi ubiegłoroczni absolwenci: Maria Jankowska (kl.8b) i Jan Szlązak (kl.8b) otrzymali jednorazowe stypendia dla uczniów szczególnie uzdolnionych od Prezydent Miasta Gdańska. Gratulujemy z całego ❤️ serca Marysi i Jankowi oraz życzymy im dalszych sukcesów.

  czytaj dalej: Gratulacje!
 • .

  18.11.2023
  czytaj dalej: .
 • KLASA IIB I IIIA W CENTRUM NAUKI EXPERYMENT

  17.11.2023

  Dzieci miały okazję do twórczego eksperymentowania oraz zabaw na interaktywnych wystawach. Dzisiaj była też okazja do spotkań z członkami kół naukowych z trójmiejskich uczelni , którzy z wielką pasją opowiadali o różnorodnych dziedzinach nauki, a dzieci uczestniczące w konkursach otrzymały drobne upominki. Centrum Experyment to idealne miejsce, do poznawania i odkrywania świata.

  czytaj dalej: KLASA IIB I IIIA W CENTRUM NAUKI EXPERYMENT
 • Andrzejki

  16.11.2023
  Dnia 30.11.2023 (czwartek) w godzinach 17.00 - 19.00 odbędzie się Zabawa Andrzejkowa dla klas 4-8.
  Samorząd Uczniowski zbiera propozycje piosenek oraz dedykacje.
  Na dyskotekę nie wnosimy własnych napoi ani jedzenia - będzie możliwość zakupu przekąsek i czegoś do picia w kafejce przygotowanej przez Samorząd Uczniowski (fundusze zostaną przekazane na dalszą działalność SU).
  Przypominamy obowiązku zmiany obuwia na odpowiednie na salę gimnastyczną.
  czytaj dalej: Andrzejki
 • Słonik Tumbo

  16.11.2023

  Nasza szkoła co roku solidaryzuje się z dziećmi i młodzieżą w żałobie. Dzień słonika Tumbo organizowany jest przez Fundację Hospicyjną. W tym dniu dominuje kolor pomarańczowy. Jest on kolorem Słonika Tumbo - symbolu funduszu dzieci osieroconych. 21 listopada w naszej szkole, na holu zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy, która ma wesprzeć akcję. Podczas wydarzenia będzie można zakupić breloczek (w cenie od 5 zł) ze słonikiem wykonany przez nauczycieli oraz uczniów naszej szkoły, a także spotkać miłego i znajomego gościa. Za każdą ofiarę serca będzie można otrzymać naklejkę. Zachęcamy wszystkich żeby tego dnia ubrać się w odcienie koloru pomarańczowego. Zapraszamy do udziału w akcji!🎈🎈🎈🧡🧡🧡

  czytaj dalej: Słonik Tumbo
 • INFORMACJE ZWIĄZANE Z INWENTARYZACJĄ BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

  16.11.2023

  W związku z przygotowaniem do inwentaryzacji biblioteki szkolnej oraz w czasie jej przebiegu – przeprowadzenia SCONTRUM, biblioteka szkolna będzie nieczynna od dnia 13 listopada do odwołania.

  Dla uczniów będą wypożyczane lektury szkolne, w sposób zbiorowy, dla danej klasy, poprzez łącznika klasowego z biblioteką lub gospodarza klasy.

  W kl. 4-8 nauczyciele j. polskiego lub wychowawcy klas drukują listę klasową uczniów i na tej liście, przy nazwisku ucznia wpisują nr inwentarzowy wydanej uczniowi książki. Listę klasową uczniów, po wpisaniu numerów książek należy przynieść do biblioteki.

  W kl. 2-3 wychowawcy klas drukują listę klasową uczniów i na tej liście, przy nazwisku ucznia wpisują nr inwentarzowy wydanej uczniowi książki. Listę klasową uczniów, po wpisaniu numerów książek należy przynieść do biblioteki.

  Dla nauczycieli jest możliwość wypożyczenia książek z Księgozbioru Podręcznego na daną lekcję. Po lekcji należy zwrócić książkę lub książki osobiście lub poprzez łącznika z biblioteką lub gospodarza klasy.

  Hanna Kutryb n-l bibliotekarz

  czytaj dalej: INFORMACJE ZWIĄZANE Z INWENTARYZACJĄ BIBLIOTEKI SZKOLNEJ
 • DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

  16.11.2023

  W związku z Dniem Życzliwości, który będziemy w szkole obchodzić we wtorek (21.11.) zachęcamy wszystkich uczniów oraz pracowników szkoły do wzięcia udziału w akcji „Poczta Życzliwości” – na wzór poczty walentynkowej można wysłać komuś z naszej szkoły miłe słowo, wyrazy sympatii. Samorząd Uczniowski podczas lekcji w poniedziałek będzie zbierał kartki, które będą rozdane we wtorek.

  Kartki muszą być zaadresowane: imię i nazwisko oraz klasa, nadawca może zostać anonimowy :)

  czytaj dalej: DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI
 • Badanie ankietowe poświęcone tematyce uzależnień

  15.11.2023
  czytaj dalej: Badanie ankietowe poświęcone tematyce uzależnień
 • KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK.

  13.11.2023
  ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH
  UCZNIÓW Z KLAS I- VIII DO UDZIAŁU W KONKURSIE KOLĘD I PASTORAŁEK.
  OSOBY ZAINTERESOWANE PROSIMY O ZGŁOSZENIE SIĘ PO ZGODĘ 
  DO  PANI GRAZYNY G. i PANI AGATY W. d0  24.11.2023r 
  PRZESŁUCHANIE DO KONKURSU ODBĘDZIE SIĘ 01.12.2023r
  o godz 12.55 w naszej szkole. W trakcie tych eliminacji wyłonimy osoby, które wezmą udział w konkursie kolęd i pastorałek.
                             ZAPRASZAMY!!!
  czytaj dalej: KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK.
powrót do góry