Przejdź do treści Przejdź do menu

Strona główna SP23

Szkoła Podstawowa nr 23 im.Dzieci Świata

Aktualności

.

21.10.2020 Aktualności
czytaj dalej

Gratulacje!

19.10.2020 Aktualności

Stypendium Prezydenta Miasta Gdańska otrzymała  Hanna Pomirska - uczennica kl. 8a - w roku szkolnym 2019/2020.

GRATULUJEMY

czytaj dalej

WIELKI MARATON CZYTELNICZY DLA KLAS IV – VI

18.10.2020 Aktualności

Kolejna lektura to „Piastowskie Orły. 10 opowiadań z czasów Piastów”.

Termin testu: 04.11.2020 r., godz. 13:50 – 14:35 w szkolnej czytelni (sala nr 14).

czytaj dalej

Głowa i serce pełne pomysłów. Konkurs „Mój jesienny różaniec”

15.10.2020 Aktualności
Już po raz czwarty na początku października odbył się w naszej szkole konkurs różańcowy. Zadaniem było wykonanie różańca w dowolnie wybranej formie, z dowolnego materiału. Blisko czterdziestu uczestników wykonało różańce ze śrubek, monet, kasztanów, „misiów - haribo”, kolorowych paciorków, makaronu itp. Prace uczniów zostały wyeksponowane w archikatedrze oliwskiej, która jest Pomnikiem Kultury, jednym z najważniejszych zabytków w Polsce. 
Jury wybrało dwa najciekawsze, zrobione przez Kingę i Tymoteusza. Wszyscy twórcy prac otrzymali słodkie nagrody z dyplomem. 
Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli podzielić się z nami pomysłami na wykonanie różańca. Dziękujemy serdecznie Rodzicom, którzy pomogli swoim pociechom wziąć udział w tym wydarzeniu. Konkurs przygotowali nauczyciele religii – pani Ania i ks. Adam.
czytaj dalej

WYSTAWA O WSPÓŁPRACY MIĘDZYNARODOWEJ PRZEZ INTERNET

14.10.2020 Aktualności
Uczniowie klas  VIIc i VIIb przygotowali wystawę z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych. Można z niej dowiedzieć się na temat projektu realizowanego w naszej szkole ze szkołą partnerską w Rumunii na platformie e-twinning. Na zajęciach kształtujących kreatywność dla klas VII powstały trzy plakaty "Jeden projekt", "Dwie szkoły" oraz "Nasza szkoła oczami rumuńskich dzieci".
czytaj dalej

Zbiórka Szkolnego Koła Caritas.

12.10.2020 Aktualności
W minioną niedzielę uczniowie klas VII i VIII ze Szkolnego Koła Caritas wzięli udział w zbiórce 
publicznej Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zbiórka środków na stypendia dla młodzieży była prowadzona w różnych punktach Trójmiasta. – Niesamowite uczucie, kiedy możesz pomóc swoim kolegom! Ludzie są bardzo hojni! – mówił rozentuzjazmowany Jakub, uczeń klasy VIII. 
Wolontariusze byli zabezpieczeni w maseczki i inne środki ochrony osobistej. Do tej pory, dzięki ogólnopolskiej akcji, udało się ufundować kilka tysięcy stypendiów. Dziękujemy uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 23 za udział w akcji.

Przeczytaj także „Jak można zostać stypendystą”: https://dzielo.pl/stypendium/jak-zostac-stypendysta/

Ks. Adam Jeszka

czytaj dalej

SZKOLNY DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH 14 października 2020 (środa)

12.10.2020 Aktualności
czytaj dalej

Kreatywnie i na wesoło 😊

09.10.2020 Aktualności

Na zajęciach z literatury uwalniamy wyobraźnię i tworzymy "małe " dzieła sztuki. W tej odsłonie prezentujemy prace uczniów  z klasy 5a i 7c! Historyjka obrazkowa na podstawie mitu o Heliosie i jego niepokornym synu- Faetonie oraz niesamowite planety, na które zaprosił nas Mały Książę. Czytamy, interpretujemy, działamy 👌💪👏

czytaj dalej

WAŻNY KOMUNIKAT dla MMC „Spotkacie nowych przyjaciół” klasy II-III

08.10.2020 Aktualności

W związku z brakiem książki "Słońcem na papierze. Wesoła opowieść o Kornelu Makuszyńskim” Anny Czerwińskiej-Rydel (księgarnie - wyczerpanie nakładu, biblioteki - zbyt mało pozycji w stosunku do ogromnej liczby maratończyków) organizatorzy Wielkiego Maratonu Czytelniczego "Spotkacie nowych przyjaciół" postanowili dołączyć do listy lektur książkę "Dzieci pana Astronoma" Wandy Chotomskiej.

Pozycja ta będzie alternatywą dla lektury "Słońcem na papierze...". Uczniowie, którzy nie mają możliwości przeczytania książki Anny Czerwińskiej-Rydel, mogą przeczytać książkę Wandy Chotomskiej i z niej napisać test.

czytaj dalej

WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO - ETAP SZKOLNY

06.10.2020 Aktualności
15 października odbędzie się szkolny etap konkursu kuratoryjnego z języka angielskiego.
Warunkiem przystąpienia do konkursu jest przyniesienie wypełnionego komputerowo i podpisanego przez Rodziców zgłoszenia.
Druk zgłoszenia znajduje się na stronie kuratorium,
https://www.kuratorium.gda.pl/
w zakładce Rodzice/uczniowie
jako załącznik do Ramowego Regulaminu Konkursów
https://www.kuratorium.gda.pl/ramowy-regulamin-wojewodzkich-konkursow-przedmiotowych-dla-uczniow-klas-iv-viii-szkol-podstawowych-wojewodztwa-pomorskiego-w-roku-szkolnym-20202021/
Zestaw zadań konkursowych składać się może z zadań zamkniętych, otwartych sprawdzających umiejętność czytania, pisania, słuchania, znajomości słownictwa i gramatyki lub wiedzy na temat kultury, historii i geografii krajów anglojęzycznych.
Na stopniu szkolnym obowiązuje materiał zawarty w podstawie programowej nauczania języka angielskiego w szkole podstawowej z rozszerzeniem do poziomu A2+/B1.
Zapraszamy!
Szkolna Komisja Konkursowa
czytaj dalej

PAŹDZIERNIK - MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

06.10.2020 Aktualności

Z TEJ OKAZJI 

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas I-VIII 

do udziału w zabawach bibliotecznych,

 z książką w roli głównej. 

Szczegóły znajdują się na stronie SP 23,

 pod "BIBLIOTEKĄ"

czytaj dalej

Nowa Akcja Szkolnego KOła Caritas

06.10.2020 Aktualności
czytaj dalej
back to top