Strona główna - Szkoła Podstawowa nr 23 im. Dzieci Świata

Szkoła Podstawowa nr 23 im.Dzieci Świata

Czytaj więcej: Wiadomości

• Kiermasz Bożonarodzeniowy.

Jak co roku w naszej szkole odbędzie się Kiermasz Bożonarodzeniowy. Zaplanowany został na 19,20,21 grudnia 2022r.
    Nie zabraknie na nim świątecznych upominków oraz pysznych słodkości. Zapraszamy chętne dzieci do przyniesienia swoich wypieków: ciasteczek, pierniczków oraz własnoręcznie zrobionych ozdób świątecznych. Fundusze z kiermaszu zostaną przekazane do Domu Dziecka im. J. Korczaka w Gdańsku.
                                                                                  SERDECZNIE ZAPRASZAMY
  • MARATON CZYTELNICZY DLA NAJMŁODSZYCH „SPOTKACIE NOWYCH PRZYJACIÓŁ”

W odpowiedzi na sygnały rodziców dotyczące trzeciej lektury, organizator WMC zdecydował, że dzieci mogą przeczytać inną książkę w ramach trzeciego testu: Mira Lobe "Babcia na jabłoni".

W połowie grudnia dzieci napiszą test z tej lektury, którą wybrały sobie do czytania:

"Śnieżna siostra" Maja Lunde  albo "Babcia na jabłoni" Mira Lobe

• Gdańsk wielu kultur i religii

W mglistą listopadową sobotę 26.11.22r. koło historyczno - turystyczne weszło na szlak gdańskich nekropolii, aby zbadać, czy prawdziwa jest teza, że dzieje naszego miasta tworzyli  ludzie wielu kultur i religii. Trasa prowadziła od Cmentarza Nieistniejących Cmentarzy, przez Cmentarz Garnizonowy, Wojskowy Cmentarz Francuski do Cmentarza Urnowego. Wyżej postawiona hipoteza została udowodniona.

logowanie.png

Kalendarz wydarzeń.