Strona główna - Szkoła Podstawowa nr 23 im. Dzieci Świata

Strona główna SP23

Szkoła Podstawowa nr 23 im.Dzieci Świata

Czytaj więcej: Wiadomości

Wiadomości

 • Podsumowanie Tygodnia Czytania Dzieciom w SP 23

  Podsumowanie oraz zdjęcia z Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom,

  który odbył się w naszej szkole, w dniach 10 -13 maja, w klasach 0 – 3.

  Zapraszamy! J

  „Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom” zachęcił i uaktywnił uczniów klas 8, do prowadzenia zajęć czytelniczych, a dzieci z klas młodszych zainteresował książką oraz czytelnictwem, a także zainspirował do przygotowania pracy plastycznej, na podstawie czytanej książki.

  Zajęcia czytelnicze się skończyły i Tydzień czytania został, w tym roku szkolnym, już zakończony. Jednak uważam, że przygoda z książką nie skończyła się dla dzieci i będzie trwała długo, a może pozostanie z wami na zawsze… Dla niektórych, książka może stanie się przyjacielem, z którym możemy ciekawie spędzać czas i przenieść się w wymarzone miejsca, przeżyć ciekawe przygody i spotkać nowych bohaterów.

  Dziękuję uczniom klas 0 – 3 za miłe przyjęcie, zainteresowanie książką i aktywny udział w zajęciach czytelniczych. Czekam jeszcze na Wasze prace plastyczne, z przeczytanej książki lub jej rozdziałów. Mam nadzieję, że Wasza wyobraźnia nie zna granic. J

  Dziękuje również uczniom klas ósmych, którzy włączyli się do tej akcji, mimo wytężonej nauki, przed testami kompetencji. Promując czytelnictwo, przeprowadzili interesujące zajęcia czytelnicze w klasach 1 – 3.

  Wasza postawa, odpowiedzialność i zaangażowanie potwierdzają tylko, że potraficie poprzez spotkanie i czytanie, wspólne omawianie przeczytanego tekstu zachęcić waszych młodszych kolegów i koleżanki do wzbudzenia zainteresowania dzieci książką i czytelnictwem.

 • Warsztaty z doradztwa zawodowego.

  Uczniowie klas 8 staja przed ważnym wyborem edukacyjnym. Od poniedziałku (16 maja) mogą zapisywać się do wybranych szkół średnich. Rekrutacja po raz kolejny zostanie przeprowadzona w formie elektronicznej przy użyciu internetowego systemu https://nabor-pomorze.edu.com.pl/kandydat/app/ 
  Dziś klasa 8 a brała udział w warsztatach z doradztwa zawodowego pt.:"Świat edukacyjny i ja - świadomy wybór szkoły" organizowanych przez Centrum Rozwoju Talentów w Gdańsku. Na zajęciach młodzież usystematyzowała informacje, które na pewno ich wesprą w podjęciu świadomej decyzji o dalszej drodze edukacyjnej. 

logowanie.png

Kalendarz wydarzeń.

maj 2022
2
3
4
17
18
24
25
26

Slajdy

powrót do góry