Strona główna - Szkoła Podstawowa nr 23 im. Dzieci Świata

Szkoła Podstawowa nr 23 im.Dzieci Świata

Czytaj więcej: Wiadomości

• 1a w Centrum Edukacji i Informacji Ekologicznej

18.11. 2021 r. klasa 1a uczestniczyła w zajęciach warsztatowych w Centrum Edukacji i Informacji Ekologiczne. Temat zajeć: Wszyscy marnujemy żywność. Dzieci zastanawiały się jaką żywność najczęściej wyrzucamy do kosza i dlaczego, oraz co powinniśmy robić, by uniknąć marnowania produktów spożywczych.

• Klasa 1b w Bibliotece Oliwskiej

We wtorek 16 listopada dzieci z klasy 1b odwiedziły Bibliotekę Oliwską. Zwiedziły wypożyczalnię dla młodego czytelnika i poznały zasady korzystania ze zgromadzonego tam księgozbioru. Oglądały rozmaite książki i wysłuchały fragmentów jednej z nich. Wzięły również udział w zajęciach rozwijających ich wyobraźnię i wykonały prace przedstawiające wymyślone postaci z książek. Dziękujemy za zaproszenie do biblioteki i czekamy na kolejne takie zajęcia!

• DZIEŃ SŁONIKA TUMBO

W piątek 26.11. odbędzie się DZIEŃ SŁONIKA TUMBO, czyli dzień solidarności z dziećmi osieroconymi i w żałobie. Jest to akcja związana z Fundacja Hospicyjną.

Super, jeśli tego dnia uczniowie ubiorą się na pomarańczowo - kolor Słonika Tumbo.

• “JESIENNA ZABAWA”

ROZSTRZYGNIĘCIE SZKOLNEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO DLA KLAS 0-III PT.: “JESIENNA ZABAWA” 🍂🍁🌞 Spieszymy poinformować, że zwycięzcami zostali uczniowie:

I MIEJSCE: Adam D. IB,

II MIEJSCE: Antonina K. IA,