Strona główna - Szkoła Podstawowa nr 23 im. Dzieci Świata

Czytaj więcej: Wiadomości

• Konkurs dla poetów :)

Młodzi poeci i poetki!

Oto przed Wami niezwykła szansa podzielenia się własną twórczością ze światem!

Piszesz "do szuflady"? Masz w głowie pomysły, myśli, które mógłbyś przelać na papier? Może potrafisz wzbogacić swój wiersz obrazem poetyckim w formie ilustracji?
    Nie czekaj! Weź udział w konkursie "Tomik poezji dziecięcej". Możesz okazać się jego współautorem!
    Jeśli masz ochotę wziąć udział w konkursie, ale masz wątpliwości, brak Ci pomysłów... zgłoś się do swojego nauczyciela- polonisty, chętnie pomożemy!

***Konkurs jest przeznaczony dla uczniów z klas 1-6
    ***Praca musi mieścić się na formacie A4 i być napisana lub wydrukowana w czarnym, bądź niebieskim kolorze.
    ***Wiersz może być ozdobiony ilustracją/ obrazem wykonanym dowolną techniką.
    Chętni proszeni są o zgłaszanie się do p. Kasi Król, p. Darii Michny lub p. Karoliny Zdunek, albo do swojego wychowawcy do 5.03. br, natomiast prace konkursowe należy składać w sekretariacie szkoły w terminie do 18.03 (czwartek).
  • Konkurs!

. świętować będziemy Dzień Liczby Pi!
    Z tej okazji zapraszamy do wzięcia udziału w szkolnym projekcie.
    Udajmy się w nieskończony fotograficzny bieg po rozwinięcie liczby π!
    Waszym zadaniem będzie zrobienie jak największej liczby zdjęć różnych cyfr. Stworzymy z nich rozwinięcie najpiękniejszej z liczb- liczby π.
    Prace należy przesłać na adres e-mailowy: a.kaminska@sp23.edu.gdansk.pl do 7 marca 2021 roku.
    Zaπszmy π!
  • II SZKOLNY KONKURS RECYTAORSKI „MIŁOŚĆ W POEZJI”

Mamy zaszczyt ogłosić wyniki konkursu recytatorskiego i poezji śpiewanej dla uczniów kas IV – VIII. Konkurs odbył się w trzech kategoriach. Komisja wyróżniła następujących uczestników:

WIERSZ WYBRANEGO POETY LUB POETKI:

I miejsce – Anna Widerska z kl. 4a oraz Aleksandra Styn z kl. 5b

II miejsce – Jan Szlązak z kl. 6a