II miejsce naszej szkoły „Jesteśmy cyfrowobezpieczni!”

Komisja konkursowa  oceniła działania z zakresu cyberbezpieczeństwa prowadzone od  września 2016 r. do kwietnia 2017 r.  przez szkoły biorące udział w drugiej edycji konkursu „Jesteśmy cyfrowobezpieczni!”. Do tej edycji konkursu zgłosiło się aż 177 szkół z całej Polski!

Szkoły podstawowe:

  1. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Zakrzewie (970 pkt) – mobilna pracownia cyfrowa
  2. Szkoła Podstawowa nr 23 w Gdańsku im. Dzieci Świata (640 pkt) – obóz edukacyjny dla młodzieży!

Rok szkolny 2019/2020

Stypendium Prezydenta Miasta Gdańska otrzymała  Hanna Pomirska - uczennica kl. 8a 

  • Absolwenci - nagrody i wyróżnienia

- Wniosek o Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego – Hanna Pomirska VIIIa

- Wniosek o Stypendium Prezydenta Miasta Gdańska:

Hanna Pomirska VIIIa

Antonina Zagórska VIIIb

- Srebrna Tarcza dla Najlepszego Absolwenta Szkoły- Antonina Zagórska  VIIIb 

- Stypendium  Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 23 – Alex Kowalski VIIIa

- Najlepsi absolwenci klasy VIIIa:

Hanna Pomirska

Alex Kowalski

- Najlepsi absolwenci kl. VIIIb:

Olga Ballerstadt

Aleksandra Bortkiewicz

Paulina Biegoń

Maria Dąbrowska

Julia Janik

Emilia Klein

Wiktoria Krefta

Zofia Meissner

Zofia Morusiewicz 

- Nagroda za najwyższą frekwencję kl. VIIIa:

Remigiusz Kordalski

- Nagroda za aktywność społeczną w formie wolontariatu kl. VIIIa:

Karolina Adamiec

Bartosz Cylka

Adam Cylka

Karolina Holk-Łebińska

Paula Jałkiewicz

Zuzanna Janiak

Roksana Jankowska

Alex Kowalski

Ida Krzemińska

Aleksandra Małek

Liwia Mathea

Hanna Pomirska

- Nagroda  za aktywność na rzecz szkoły:

Grochowski Adam VIIIb

Kowalewska Klaudia VIIIb

  • Walentynkowy Konkurs Recytatorski „Miłość w poezji”

    KATEGORIA TWÓRCZOŚĆ WŁASNA:

    I miejsce – Nikola Sobieska

    II miejsce – Pola Gajdiss

    III miejsce - Zuzanna Janiak

    IV miejsce – Jakub Klucznik

    KATEGORIA WIERSZ WYBRANEGO POETY:

    I miejsce – Aleksandra Styn oraz Lena Wiśniewska

    II miejsce – Maria Kubik

    III miejsce – Dorota Czerwonka

  • Szkolny konkurs fotograficzny dla kl. IV-VIII
          "MOJE WAKACJE W OBIEKTYWIE"
    I miejsce Karolina Adamiec kl. VIIIa
    II miejsce Anna Latek kl. VIb
    III miejsce Magdalena Pająk kl. VIa
    Wyróżnienie:
    Maria Jankowska kl. Va
    Aleksander Bryńczak kl. VIIa
    Maria Kubik kl. Vb
    Natalia Woźniak kl. VIa
  • Halowe Mistrzostwa Gdańska w Lekkoatletyce Szkół Podstawowaych - II miejsce Olga Balerstadt VIIIb skok w dal
  • Konkurs recytatorski  „Kim zostanę w przyszłości- różne zawody“dla klas 0-III.

    LAUREACI Z KLAS 0-I

    I miejsce AMELIA KUBIK klasa Ib

    II miejsce AGATA SZEWCZYK klasa 0

    III miejsce RADOSŁAW LEJMAN klasa Ia

    LAUREACI Z KLAS 0-I

    I miejsce ALICJA JANKOWSKA klasa IIIa FRANEK KŁUDKOWSKI klasa IIa

    II miejsce TYMOTEUSZ KASPERSKI klasa IIIA

    III miejsce IGA STRUK klasa IIIb

    Wyróżnienie  otrzymała HELENA LASEK klasa IIb

  • Wyniki konkursu Układ Okresowy Pierwiastków Chemicznych:
    I miejsce - Kasia Grabowska i Bartek Grabowski
    II miejsce - Remek Kordalski
    III miejsce - Karolina Holk-Lebińska i Ola Małek
    wyróżnienia : Wiktoria Krefta i Paulina Biegoń
  • Konkurs na najpiękniejszy „Jesienny Różaniec”

I miejsce różaniec Marysi Jankowskiej uczennicy klasy Va

II miejsce różaniec Martynki Kołtan uczennicy klasy II b

III miejsce różaniec Michała Fediuk ucznia klasy Ia

Wyróżnienia otrzymali:

Leon Zdunek uczeń klasy Ib

Kinga Ziegert uczennica klasy IVa

Zuzia Michalczyk uczennica klasy Ia

Jan Kopeć uczeń klasy IIa

Anna Widerska uczennica klasy IIIa

Aleksander Gworek uczeń klasy IIIa

Filip Kasperski.

Rok szkolny 2018/2019

 

  • Tytuł Najlepszego Absolwenta SP23 i Srebrną Tarczę w 2019r. otrzymali:

    Emilia Sroka VIIIa

    Karolina Kędzia VIIIb

    Stanisław Meissner VIIIb

    Stypendium Dyrektora SP23 otrzymała Karolina Kędzia VIIIb

    Nagroda „Dobre Stypendium” za działalność charytatywną dla dobra wspólnego otrzymała Antonina Zagórska VIIb

  • wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Przyrodniczym - "Zdrowie ważna sprawa to życia podstawa":
    Jan Grygiel klasa VI b
    Aleksandra Sobiło  klasa VI b
  • Stanisław Meissner zajął II miejsce i otrzymał tytuł finalisty w IV Wojewódzkim Konkursie Matematycznym „Logiczna Matematyka”
  • Wojewódzki Konkurs Chemiczny – Stanisław Meissner - FINALISTA
  • Wojewódzko-Metropolitarny Konkurs Biblijny – Stanisław Meissner - LAUREAT

  • Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny 2019 - wyróżnienia zdobyli:

    - Aleksander Szewczyk kl.II,

    - Wachnik Kazimierz kl.IV.

    - Licznerski Igor kl. V,

    - Stąsiek Jakub kl.V,

    - Pająk Zofia kl.VI,

    - Meissner Stanisław kl.VIII,

    - Latek Franciszek kl.VIII

  • Wojewódzki Konkurs Kolęd – „Hej, niosę Ci kolędę”- kolęda w j. angielskim

    - III miejsce Helena Lasek, Maja Urbanowska kl. IB - grupa wiekowa  kl. 0-II 

     - III miejsce Ida Krzemińska kl. VIIA - grupa wiekowa  VI – VIII 

  • Jakub Cybulski VIb  wyróżnienie w ogółnopolskim konkursie "Orzeł języka angielskiego".
  • 3 miejsce Kacper Sobieszczak w biegu na 300m - Finał Gdańskich Czwartków Lekkoatletycznych 
  • LAUREACI, FINALIŚCI I WYRÓŻNIENI W WIELKIM MARATONIE CZYTELNICZYM

    1. Grupa najmłodsza ( klasy II-III szkół podstawowych) 

    „Spotkacie nowych przyjaciół”- Aleksander Szewczyk, Jan Michalski, Aleksandra Styn

    1. Grupa średnia ( klasy IV-VI  szkół podst.) 

    „Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca”- Szczególne gratulacje dla uczennicy z klasy V c – Soni Zagórskiej, która znalazła się w gronie laureatów. W gronie finalistów zaleźli się natomiast: Ignacy Bialuk – IV a, Mikołaj Michalski – V c, Jan Grygiel – VI b , Adam Leszczyński – VI b.

    1. Klasy 3. gimnazjum + kl. 7. i 8

    „W lustrze książki oraz Na literackim szlaku”- uczennica klasy VII b – Antonina Zagórska zajęła III miejsce i dołączyła do grona laureatów.

  • Finał pomorskiego konkursu poetyckiego " Niektórzy lubią poezję..."
    • I miejsce zdobył wiersz pt. "NORMA" - J. Grabarczyka z kl.VIII B
    • II miejsce (ex aequo) zdobył wiersz pt. "Słowo" - S. Kaweckiej z kl. VIII A oraz wiersz pt. "Zawody" - Z. Janik z kl. VII B
  • szkolny Konkursu Biblijno- PlastycznyI miejsce praca Jakuba Cieplińskiego z klasy Ib

    II miejsce praca Izabeli Aleksandrowicz z klasy Ia

    III miejsce praca Kingi Ziegert z klasy IIIa

    III miejsce praca Mari Cybulskiej z klasy „0”

    Wyróżnienie praca Wiktora Ziegert z klasy Ib

    Wyróżnienie praca Hanny Świątkowskiej z klasy Ia

    Wyróżnienie praca  Mari Zakrzewskiej z klasy „0”.

  • Szkolny konkurs z okazji światowego Dnia Tabliczki Mnożenia “Szkolny Mistrz Tabliczki Mnożenia”
    I miejsce Jan Grygiel klasa 6 b
    II miejsce Karolina Kędzia klasa 8 b
    III miejsce Jan Gos klasa 5 c
    wyróżnienia:  Julia Cybulska kl. 6 b, Wiktoria Kawiecka kl. 5 c
  • Tomasz Lubocki uzyskał tytuł laureata i zajął II miejsce w Wojewódzkim konkursie plastyczno-literackim pt. “LITERATURA I OBRAZY”
  • Pauli Majewskiej i Emilii Czemko zdobyły tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie „Lingwistyczna jesień z poezją” w kategorii konkurs poetycki
  • W ROKU SZKOLNYM 2017/2018 STYPENDIUM PREZYDENTA MIASTA GDAŃSKA DLA UCZNIÓW SZCZEGÓLNIE UZDOLNIONYCH OTRZYMAŁY HANNA POMIRSKA KL.VIIA I ANTONINA ZAGÓRSKA KL.VIIB

Rok szkolny 2017/2018

  • Jan Gos z klasy 4c zajął trzecie miejsce w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym Muszelka 2018
  • IX edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego
    Laureatki:
    Zagórska Antonina– 154 punkty- SP 23 Gdańsk – drugi wynik w kraju
    Zagórska Sonia- 145 punktów- SP 23 Gdańsk
    FINALIŚCI :
    Grygiel Jan– 132 punkty
     Leszczyński Adam– 127 punktów
  • Ignacy Bialuk klasa IIIa finalista w Wielkim Maratonie Czytelniczym dla klas II-III „Spotkacie nowych przyjaciół“
  • Finał Gdański Czwartków Lekkoatletycznych. Medale zdobyli: złoto Julia Trzcińska rzut piłeczka palantową, srebro Bogna Stolarska 60m i Karol Kownacki 300m oraz brąz w rzucie piłeczką palantową
  • Kangur Matematyczny 2018  Wyróżnienia otrzymali z klasy trzecie:j
    BIALUK IGNACY
    MAZNIEWSKI TOMASZ
    WACHNIK KAZIMIERZ
    oraz z klasy siódmej
    MEISSNER STANISŁAW
  •  Tomasz Lubocki z klasy VIIA zajął II miejsce w V Wojewódzkim Konkursie Poetycko-Plastycznym “Świat moich marzeń, myśli i snów”.
  • Aleksandra Sobiło i Jan Grygiel z klasy V b po I etapie Wojewódzkiego  Konkursu Przyrodniczego –  Zdrowie Ważna Sprawa i Życia Podstawa, otrzymało tytuł finalisty, a po drugim etapie wyróżnienie
  • Stanisław Meissner  z klasy  VII B zajął II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Geograficznym „Czy znasz geografię Polski ?”
  • Hania Pomirska z kl. VIA wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego “Orzeł Języka Angielskiego”
  • Emilia Czemko z klasy VIIA zdobyła III miejsce w V Wojewódzkim Konkursie Poetycko-Plastycznym, Sandra Kawecka z klasy VIIA zdobyła natomiast wyróżnienie.
  • Hania Pomirska z kl. VIA w grupie wiekowej klas szóstych oraz Jakub Cybulski z kl. VB w grupie wiekowej klas piątych laureatami w wojewódzkim konkursie języka angielskiego.
  • KONKURS CZYTELNICZY dla uczniów klas III
  •          “ZNAMY NASZE LEKTURY” 
    LAUREACI:
    I miejsce – MYSZKA ANTONI i TRAPP MICHAŁ    KL. III B
    II miejsce – ZDUNEK NADIA   KL. III A
    III miejsce – RUDNICKA KATARZYNA   KL. III A
  • Sara Getman, uczennica klasy VII b, przeszła do końcowego etapu Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z Języka Polskiego.
  • „Code&Share. Programuj z klasą”  Nasza szkoła wraz z uczniami klas 4-7 z 51 szkół podstawowych w Polsce, w tym 5 z Gdańska wzięła udział w akcji ustanawianie rekordu Guinnessa w programowaniu.  Akcja  „Code&Share Programuj z klasą” wystartowała o 10.30 i skończyła się o 11,15. Celem projektu „Code&Share. Programuj z klasą” było zrzeszenie jak największej liczby uczniów szkół podstawowych programujących w tym samym czasie, tak by „Polska stała się na jeden dzień Stolicą Cyfrowego Świata”
  • Wojewódzki Konkurs Poetycki “W Pałacu Słów”  wyróżnienie – Zuzanna Janik klasa 6b godło D&Z
  • Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień Osoby wyróżnione i nagrodzone w konkursie indywidualnym „Kartka życzliwości i pozdrowień”:-  Sandra Kawecka VII a; Jakub Trzciński III c; Katarzyna Rudnicka III a; Szymon Borensztein I a; Pola Gajdiss  II b; Helena Lasek „0”; Alicja Grot I a; Michalina Jaśkowiec III b;  Anna Widerska I a; Weronika Wojniusz  III c; Krystian Serocki  I a; Mateusz Jurczyński  I b; Daniel Siwik III c; Wiktoria Brzeska I a;    Zuzanna Decko II a; Sonia Zagórska IV c; Mateusz Gajtka IV c.Zwycięzcy w  konkursie szkolnym dla klas I – VII, oceniano życzliwą i kulturalną postawę wobec siebie i pracowników szkoły.Grupa wiekowa I – III1 miejsce – 1a; 2 miejsce  – 3b; 3 miejsce – 2a.Grupa wiekowa IV – VII1 miejsce – 5b; 2 miejsce- 6b ; 3 miejsce – 4a.
  • Szkolny konkurs Plastyczny na „Najlepszy plakat promujący czytelnictwo”kl. II A za oryginalność, czytelny i ciekawy przekaz, oprawę plastyczną
    kl. III B za pomysł, obrazowy przekaz i bajkową estetykę wykonania
    kl. V A za kreatywność i pomysł przedstawienia rożnych form czytelniczych
  • Szkolny Konkurs fotograficzny „Przyłapani na czytaniu”
    I miejsce Marciniak Wojciech kl. III C
    II miejsce Meissner Zofia kl. VI B
    III miejsce Kordalska Nikita kl. IV B
  • Światowy  Dzień Tabliczki Mnożenia – Szkolny Mistrz Tabliczki Mnożenia roku 2017. Karolina Kędzia – kl. 7b, a w kategorii klas III- VI ex aequo uzyskali Jan Gos kl. 4c oraz Jan Grygiel kl. 5b.
  • Rodzina Cieplińskich  zajęła III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Rodzinne Dyktando

Rok szkolny 2016/2017

  • Stanisław Meissner uczeń klasy 6b w drugim semestrze roku szkolnego 2016/17 otrzymał stypendium dyrektora szkoły.
  • Leszczyński Adam tytuł laureata, Grygiel Jan wyróżnienie w Wielkim Maratonie Czytelniczym
  • Karol Kownacki IVA zdobył I i III miejsce w Gdański Czwartkach Lekkoatletycznych
  • Karol Kownacki IVA zdobył II miejsce w konkursie wokalnym w ramach projektu Szkolimy Uczniów Przedsiębiorczych, Empatycznych, Rozsądnych.
  • Igor Licznerski, Jan Gos i Kuba Stąsiek zdobyli wyróżnienie w IV Wojewódzkim Konkursie o Unii i Krajach Unii Europejskiej z elementami języka angielskiego.
  • SUSAN AL-HAMIS i  Emilia Piechowicz zdobyły wyróżnienie w VI Wojewódzkim Konkursie Poetyckim „Bursztyn zamknięty w słowach”.
  • Magda Pająk i Jan Gos otrzymali wyróżnienia w konkurs czytelniczy pt. „Książeczki ze szkolnej półeczki” dla uczniów klas III gdańskich szkół podstawowych.
  • Kamil Trynka II miejsce, wyróżnienie Stanisław Meissner -w  Wojewódzkim Konkursie Przyrodniczym      „ Zdrowie ważna sprawa i życia podstawa”
  • Staś Meissner kl.VIb, zdobył wyróżnienie w  międzyszkolnym konkursie wiedzy o Trójmiejskim Parku Krajobrazowym
  • Karol Kownacki kl.IVa, zdobył wyróżnienie w wojewódzkim konkursie „Masz talent ?”
  • Hania Jank  kl. IIc zajęła III miejsce w Gdańskim Konkursie Recytatorskim „Liryka dla smyka”
  • Emilia Piechowicz kl. IIc zajęła III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym „Cii, czy wiosna jeszcze śpi?”.
  • Stanisław Meissner uczeń klasy 6b zajął IV miejsce w XI Wojewódzkim Konkursie “Matematyczne ścieżki po Polsce.”
  • Stanisław Meissner uczeń klasy 6b został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego
  • Dorota Reiter – uczennica klasy IIIa zdobyła wyróżnienie w w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim “Recytuj z humorem”. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
  • Stypendium Dyrektora Szkoły za celujące wyniki w nauce, wzorowe zachowanie w relacjach rówieśniczych, kulturę osobistą oraz wielkie zaangażowanie w życie szkoły przyznano uczennicy KAROLINIE KĘDZI z kl. VI b.
  • Jakub Cybulski kl. IVB został laureatem, uzyskał 100% poprawności w  ogólnopolskim konkursie języka angielskiego pt.” Orzeł Języka Angielskiego”.
  • Reprezentacja klas trzecich naszej szkoły w składzie: Igor Licznerski (3a), Jakub Stąsiek (3b), Jan Gos (3c) zajęła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy i Umiejętności OMNIBUS.
  • Stanisław Meissner uczeń klasy 6b uzyskał tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych województwa pomorskiego w roku szkolnym 2016/2017.
  • Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej „Magia Świąt”. Na konkurs nadesłano 426 prac graficznych z Polski

kategoria Szkoła Podstawowa I – III

II nagroda Emilia Piechowicz

  • Konkurs Biblijny ” Ewangelia według św. Mateusza” .

Laureaci konkursu – uczniowie klasy VI b :

1 miejsce – Stanisław Meissner

2 miejsce – Karolina Kędzia

3 miejsce – Suzan Al – Hamis

  • Piramidy Zdrowia – konkurs plastyczny:
I miejsce Michalina Jaśkowiec kl. IIb
II miejsce Dorota Reiter kl. IIIa
III miejsce Emilia Piechowicz kl. IIc
  • Dzieci z zerówki zajęcia I miejsca w quizie „Jesienne zagadki”, który odbył się 4 listopada w Przedszkolu nr 39 w Oliwie.
  • W czasie trwania Tygodnia uprzejmości i życzliwości w całej szkole realizacja wszystkich zadań  podlegała ocenie:

I miejsca zdobyły klasy – II a i IV b ( darmowe bilety do kina);
II miejsca zdobyły klasy – egzekwo klasy III a, III b i VI a ( wybrany dzień bez prac domowych );
III miejsca zdobyły klasy – II c i VI b (małe niespodzianki).

Rok szkolny 2015/2016

Dyrekcja wraz z Radą Pedagogiczną SP23 przyznała TYTUŁY NAJLEPSZEGO ABSOLENTA w roku szkolnym 2015/2016:
Kl. VI a – Maja Kurau
Kl. VI b – Mikołaj Kowalczyk

Stypendium Dyrektora Szkoły za celujące wyniki w nauce wzorowe zachowanie oraz wspaniałe reprezentowanie SP23 przyznano uczniowi MIKOŁAJOWI KOWALCZYKOWI.

Maja Kurau z kl. VIa w Międzyszkolnym Konkursie na najlepszy wiersz lub cykl utworów poetyckich, organizowanym przez Pałac Młodzieży w Gdańsku – wyróżnienie

Maciej Mądry z grupy przedszkolnej w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Mój ulubiony bohater literacki”- kat.kl.0 – I – 1 miejsce

Kółko Teatralne kl. I-III w III Międzyszkolnym Konkursie Przeglądu Jasełek – 1 miejsce

Hania Pomirska z mamą – p. Zofią Pomirską w Wojewódzkim Konkursie „Rodzinne Dyktando” (SP29 w Gdyni)- zdobyły wyróżnienie

 Adam Leszczyński z klasy III b zajął III miejsce w III Wojewódzkim Konkursie Wiedzy ” Gdańsk w legendzie”

Stanisław Meissner– wyróżnienie w konkursie „ Chronimy przyrodę w Lasach Oliwskich ( TPK)- rezerwaty przyrody, użytki ekologiczne i pomniki przyrody” pod patronatem Zarządu Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Aleksandra Sobiło z klasy III b zajęła III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Twórczości Literackiej dla uczniów kl. III – “Moja bajka”.

Wyniki konkursu “Moja wielkanocna palma” grupa wiekowa 1-3

I miejsce Paulina Grodzicka kl.2a i Natalia Woźniak kl.2a

II miejsce Igor Licznerski kl.2a

grupa wiekowa 4-6

I miejsce Kacper Woronecki kl.6b

II miejsce Martyna Madziong kl.5b

Jakub Cybulski (IIIB) – laureatem XI Megaolimpiady Wiedzy organizowanej przez Szkołę Podstawową “Lingwista” w Gdańsku.

Wojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek „Niosę Ci kolędę” SZKOŁY PODSTAWOWE – KLASY I – III KOLĘDA W JĘZYKU ANGIELSKIM 3 miejsce DUET W SKŁADZIE : JULIA I JAKUB CYBULSCY kl.IIIb

Wojewódzki Konkurs Biblijny ” Ewangelia wg św. Łukasza”. Laureaci konkursu:

1 miejsce – Stanisław Meisner kl.5 b

2 miejsce – Karolina Kędzia kl.5b

3 miejsce – Kamil Trynka kl.5b

Jan Grygiel z klasy III  B zajął I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym dla uczniów klas III.

Alex Kowalski (IVA) – I miejsce w kategorii ‚wiersz w języku angielskim’ dla IV klas w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim

Julia Cybulska (IIIB) – I miejsce w kategorii ‚wiersz w języku angielskim’ dla klas I- III w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim -Lingwistyczna Jesień z Poezją

Maria Dąbrowska (IVB) – III miejsce w kategorii ‚wiersz w języku polskim’ dla klas IV w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim -Lingwistyczna Jesień z Poezją

Michał Szewczyk – absolwent kl. VIb za liczne osiągnięcia naukowe i artystyczne otrzymał Nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego oraz roczne stypendium w ramach „Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży województwa pomorskiego”.

Szkolny konkurs plastyczny pod hasłem” Jan Paweł II – patron rodziny”

w grupie wiekowej – klasy 2 i 3

1 miejsce- Paulina Grodzicka kl. 2a

2 miejsce – Alicja Wołowska kl. 2b

3 miejsce – Aleksander Bryńczak kl.3a

wyróżnienie  –    Igor Licznerski kl. 2a

Magdalena Pająk kl.2a

w grupie wiekowej – klasy 4-6

1 miejsce – Emilia Czemko kl.5a

2 miejsce – Weronika Koperska kl.6b

3 miejsce – Martyna Madziong kl. 5b

wyróżnienie – Maria Dąbrowska kl.4b

Kacper Woronecki kl.6b

SZKOLNY KONKURS NA RYMOWANKĘ O ULUBIONYM NAUCZYCIELU
I miejsce Stefan Bagieński z klasy VIb,
II miejsce Emilka Czemko z Va,
III miejsce exequo Martyna Madziong z V b oraz Nikola Sobieska z klasy IVb

Rok szkolny 2014/2015

W ROKU SZKOLNYM 2014/2015 STYPENDIUM PREZYDENTA MIASTA GDAŃSKA DLA UCZNIÓW SZCZEGÓLNIE UZDOLNIONYCH OTRZYMALI:
kl. VIa : Jakub Banach, Miłosz Koślak,
kl. VIb: Jan Bigaj, Jeremi Nowikow, Michał Szewczyk.

Alicja Lubocka, Tomek Piasecki i Wojtek Marciniak zajęli pierwsze miejsce w quizie “Jesienne zagadki” organizowanym przez Przedszkole nr 39 w Gdańsku-Oliwie
Aleksander Jakusz (6a), Jakub Banach (6a), Jeremi Nowikow (6b), Miłosz Koślak  (6a) wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie matematycznym „ Kangur”

Michał Szewczyk (6b) wynik bardzo dobry w ogólnopolskim konkursie matematycznym „ Kangur”

Jan Grygiel (2b)  finalista w ogólnopolskim konkursie matematycznym „ Kangur”

Adam Leszczyński (2b) finalista Międzyszkolnego konkursu czytania ze zrozumieniem dla klas II

Jeremi Nowikow (6b) finalista Wielkiego Maratonu Czytelniczego “Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca”.

Jan Bigaj (6b) udział w finale “Wojewódzkiej Małej Olimpiady Historii Polski 2015”

Aleksander Jakusz (6a) zdobył  trzecie miejsce Konkursu Matematycznego “Muszelka”.

Marcelina Gancewska, Jeremi Nowikow oraz Michał Szewczyk (6b) III miejsce w międzyszkolnym konkursie Wiedzy o Bałtyku.

Maja Kurau (5A) laureatka w kategorii rysunek w X Wojewódzkim Konkursie Poetyckim pt. „Co mi w duszy gra” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 81 w Gdańsku.

Jeremi Nowikow (6b) wyróżnienie w X wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego “Co mi w duszy gra” w kategorii plastyczne.

Jan Bigaj (6b) laureat X wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego “Co mi w duszy gra” w kategorii poezja

Marcelina Gancewska, Jeremi Nowikow oraz Michał Szewczyk (6b) I miejsce w międzyprzedmiotowym konkursie „Wiem, rozumiem, potrafię”.

Michał Pomirski  (6a) III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Zabytkach i Historii Oliwy.

Szymon Leżyński (5a)  wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Zabytkach i Historii Oliwy.

Michał Szewczyk  (6b) finalistą Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z matematyki dla uczniów szkół podstawowych.
Aleksander Jakusz  (6a) finalistą Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z języka polskiego dla uczniów szkół podstawowych.

Jeremi Nowikow (6b) laureatem Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z języka polskiego dla uczniów szkół podstawowych.

Jeremi Nowikow (6b) wyróżnienie w WOJEWÓDZKIM KONKURSIE  NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ „WODA ŹRÓDŁEM ŻYCIA” dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Pomorskiego

I miejsce Jan Bigaj ( VI b), II miejsce Bartek Sosnowski  (VI b), III miejsce Martyna Madziong  (IV b) w konkursie literackim – „ Szkoła Podstawowa w wehikule czasu…A gdybym przeniósł się o 110 lat w przeszłość, a gdybym przeniósł się o 110 lat w przyszłość”

Zofia Prusik (VB)  zajęła II miejsce w kategorii: kolęda polska w Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek

Marcelina Gancewska, Wiktoria Tokarska (VIB)  III miejsce w kategorii: kolęda w j. angielskim w Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek

Marcelina Gancewska, Jeremi Nowikow, Michał Szewczyk (6b) I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Przyrodniczym zorganizowanym   przez Gimnazjum nr 20.

III Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Ogólnej dla uczniów klas II – III pod hasłem „ Jestem młodym Europejczykiem”:
– reprezentacja klas II w składzie: Dawid Śniegowski II a, Aleksander Bryńczak II a, Jan Grygiel II b, Adam Leszczyński II b i Julian Ostapczuk II b zajęła I miejsce,
– drużyna klas III w składzie: Ida Krzemińska III a, Hanna Pomirska III a, Alex Kowalski III a, Julia Janik III b i Zofia Morusiewicz III b zajęła III miejsce
.

Jeremi Nowikow (6b) 2 miejsce VII Festiwalu Twórczości Patriotycznej, zorganizowanego przez Gimnazjum nr 12 w Gdańsku w kategorii prezentacji multimedialnej o tematyce patriotycznej.

 

Rok szkolny 2013/2014

W ROKU SZKOLNYM 2013/2014 STYPENDIUM PREZYDENTA MIASTA GDAŃSKA DLA UCZNIÓW SZCZEGÓLNIE UZDOLNIONYCH OTRZYMALI: Miłosz Koślak (5a), Zosia Piskorska (6a), Aleksander Jakusz (5a), Zofia Iwaniuk (6a), Mikołaj Hofman (5a).

STYPENDIUM DYREKTORA SZKOŁY otrzymali: I semestr – Zosia Iwaniuk kl.VI a,   II semestr- Julia Matysiak kl. VI a

NAJLEPSI ABSOLWENCI 2013/2014:   Zofia Iwaniuk kl. VI a i Oskar Jankuniec kl. VI b

Aleksander Jakusz (5a), Michał Pomirski (VA), Amy Janse Van Rensburg (IIA) laureaci Ogólnopolskiego Testu z Języka Angielskiego “English Much Moore…”

Zosia Piskorska (6a) zajęła 1 miejsce w wojewódzkim konkursie literackim “Wspaniały świat Turcji”.

Martyna Madziong zajęła III miejsce w międzyszkolnym konkursie poetyckim pt. ” Gdańskie impresje poetyckie”.

Julia Matysiak zajęła II miejsce w międzyszkolnym konkursie poetyckim pt. ” Gdańskie impresje poetyckie”.

Gabrysia Wysocka zajęła III miejsce w międzyszkolnym konkursie poetyckim pt. ” Gdańskie impresje poetyckie”.

Oliwia Klucznik otrzymała wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie poetyckim pt. ” Gdańskie impresje poetyckie”.

Miłosz Koślak (5a) zdobył 1 miejsce w IV Wojewódzkim Konkursie pt. ” Tańczycie, śpiewacie, gracie – miejsce na scenie macie”.

M. Szewczyk (5b), A. Jakusz (5a) i M. Koślak (5a) zdobyli pierwsze miejsce i awansowali do finału wojewódziego konkursu Matematyka i Przyroda

Jeremi Nowikow (5b) w kategorii prezentacji multimedialnej o tematyce patriotycznej 3 miejsce VI Wojewódzkiego Festiwalu Twórczości Patriotycznej

Emil Kowalski (5a) w konkursie recytatorskim poezji patriotycznej wyróżnienie VI Wojewódzkiego Festiwalu Twórczości Patriotycznej

Grzegorz Kuźmierski(4a) w skoku w dal -1 miejsce w Otwartych Halowych Mistrzostwach w Lekkiej Atletyce

Gabrysia Wysocka (6) w biegu na 600 m -1 miejsce w Otwartych Halowych Mistrzostwach w Lekkiej Atletyce

Kuba Grabarczyk (3a) w skoku w dal- 3 miejsce w Otwartych Halowych Mistrzostwach w Lekkiej Atletyce

Zofia Iwaniuk (6a)III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy- “Poznaj swój kraj ojczysty”

Michał Szewczyk (5b) wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy- “Poznaj swój kraj ojczysty”

Oskar Jankuniec (6) III miejsce w Otwartych Integracyjnych Mistrzostwach Gdańska w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych oraz Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie.

Mikołaj Kowalczyk (4b) otrzymał wyróżnienie w I wojewódzkim konkursie recytatorskim prozy dziecięcej

Jakub Banach (5a) otrzymał wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie Zachowaj Trzeźwy Umysł.

Jakub Banach (5a) otrzymał wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastycznym “Na tropie piękna”

 

Rok szkolny 2012/2013

Jakub Banach (5a) otrzymał Stypendium Prezydenta Miasta Gdańska

Michał Szewczyk (5b) otrzymał Stypendium Prezydenta Miasta Gdańska

Zofia Iwaniuk (5a) zdobyla II miejsce w I Wojewódzkim Konkursie kuratoryjnym dla klas IV-VI Parki Narodowe

Julia Matysiak (5a) została finalistką I Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego dla klas IV- VI Parki Narodowe

Maja Kurau (3a) uzyskała tytuł Laureata w Wojewódzkim Konkursie 1. Edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego dla Najmłodszych “Spotkacie Nowych Przyjaciół”

Karolina Kędzia (2b), Piotr Rycharski (3b) i Ewa Jank (3b) zostali finalistami w Wojewódzkim Konkursie 1. Edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego dla Najmłodszych “Spotkacie Nowych Przyjaciół”

Aleksander Jakusz (4a) otrzymał tytuł finalisty IV edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego

Julia Matysiak (5a) uzyskała tytuł laureata Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Moje ulubione miejsce w Oliwie”

Ewelina Niewadzisz (5a) uzyskała tytuł laureata Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Moje ulubione miejsce w Oliwie”

Barbara Bilejczyk (4a) uzyskała tytuł laureata Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Moje ulubione miejsce w Oliwie”

Emil Kowalski (4a) uzyskał tytuł laureata Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Moje ulubione miejsce w Oliwie”

Aleksander Jakusz (4a) uzyskał tytuł laureata Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Moje ulubione miejsce w Oliwie”

Agata Stąsiek (4a) uzyskała tytuł laureata Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Moje ulubione miejsce w Oliwie”

Mikołaj Hofman (4a) uzyskał tytuł laureata Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Moje ulubione miejsce w Oliwie”

Martyna Madziong (2b) uzyskała tytuł laureata Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Moje ulubione miejsce w Oliwie”

Julia Trzcińska (2a) uzyskała tytuł laureata Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Moje ulubione miejsce w Oliwie”

Ula Hofman (2b) uzyskała tytuł laureata Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Moje ulubione miejsce w Oliwie”

Piotr Hubeny (1a) uzyskał tytuł laureata Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Moje ulubione miejsce w Oliwie”

Mikołaj Szewczyk (4b) laureat w Międzynarodowym Konkursie “Kangur Matematyczny”.

Kamil Trynka (2b), Piotr Cherek (2a) i Jakub Banach (4a) wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie “Kangur Matematyczny”.

Mikołaj Kowalczyk (3b) I miejsce w WOJEWÓDZKIM KONKURSIE RECYTATORSKIM JULIAN TUWIM DZIECIOM.

Basia Bilejczyk (4a), Ola Dalecka (5a) oraz Kasia Załucka (6a) wyróżnienia w konkursie literackim “Wspaniały Świat Turcji”.

Kajetan Lubacki (6a) wygrał konkurs “Czytam, Rozumiem, Wiem”.

Olek Jakusz (4a) zajął III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym “Muszelka”.

Vanessa Patterson (2b) uzyskała tytuł Laureata w VIII Megaolimpiadzie Wiedzy z języka angielskiego zajmując I miejsce w kategorii klas II.

Michał Szewczyk (4b) II miejsce w III Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Przyrodniczo-Ekologicznej “Woda źródłem życia”.

Mikołaj Kowalczyk (3b) I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim JULIAN TUWIM DZIECIOM.

Julia Matysiak i Zosia Iwaniuk (5a) II miejsce w międzyszkolnym konkursie “Poznaj swój kraj ojczysty”.

Kinga Gąsowska (6a) Praca zakwalifikowana do wystawy w Międzyszkolnym Konkursie Fotograficznym “OLIWA”.

Natalia Wrycza (3b) I miejsce w pomorskim świątecznym konkursie Gdańskiej Fundacji Terapii i Rozwoju.

Małgorzata Sominka (6a) III miejsce w pomorskim świątecznym konkursie Gdańskiej Fundacji Terapii i Rozwoju.

Wiktoria Kulesza (6a) wyróżnienie w pomorskim świątecznym konkursie Gdańskiej Fundacji Terapii i Rozwoju.

Kinga Gąsowska (6a) wyróżnienie w pomorskim świątecznym konkursie Gdańskiej Fundacji Terapii i Rozwoju.

Martyna Madziong (2b) II nagroda za pracę w Międzyświetlicowym Konkursie na Kartkę Bożonarodzeniową.

Rok szkolny 2011/2012

Małgorzata Sominka i Kajetan Lubacki (5a) zostali laureatami tegorocznej XI edycji konkursu „Bęc jabłkiem w głowę”, za wykonanie makiety „Zaprojektuj zielony dom”.

Patryk Banachowski (6a) zajął IV miejsce w V Wojewódzkim Konkursie „Ortograficzne Łamigłówki”.

Michał Szewczyk (3b) został laureatem konkursu w ramach Monitorowania Jakości Edukacji “Gdańskie Lwy” z matematyki dla uczniów klas trzecich szkoły podstawowej.

Kacper Brach zajął I miejsce w międzyszkolnym konkursie matematycznym “Muszelka”, w kategorii klas piątych .

W międzynarowym konkursie “Kangur matematyczny” wyróżnienia zdobyli: Jakub Banach(3a), Zofia Iwaniuk(4a) oraz Kacper Brach(5b).

W wojewódzkim konkursie „Wiersze bursztynem malowane” Małgorzata Sominka(5a) zdobyła I miejsce, a Wiktoria Kulesza(5a) wyróżnienie

Helena Kapuścińska (6a) zajęła I miejsce w II Wojewódzkim Konkursie Czytania ze Zrozumieniem “Czytam- Rozumiem- Wiem”.

W konkursie literackim „Wspaniały świat Turcji”organizowanym przez Gdańskie Gimnazjum LINGWISTA, pod patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty, Towarzystwa Polsko-Tureckiego,Nadbałtyckiego Centrum Edukacji „Oświata-Lingwista” wyróżnienie zdobyła Katarzyna Załucka(5a).

Julia Stąsiek(6b) zdobyła wyróżnienie W konkursie literackim organizowanym przez Pałac Młodzieży z okazji Światowego Dnia Książki „List do Króla Maciusia I – jak chciałbym/chciałabym zmienić świat”. .

Drużyna klas piątych w składzie: Julia Franceson (5b), Małgorzata Sominka (5a), Kacper Brach (5b), została finalistą Wojewódzkiego Konkursu uczniów klas V „Matematyka i Przyroda”.

Zespół uczniów reprezentujący klasę 4 b – Emilia Jodłowska, Oliwia Klucznik, Gabriela Wysocka, Julia Rzedzicka, Marcin Bokun, Jacek Czekała, Oskar Jankuniec, Tymoteusz Plewnicki, zajął II miejsce w konkursie przyrodniczo – sportowym „ W lesie”, organizowanym w ramach międzyszkolnego projektu „Osobliwości Pomorskiego Krajobrazu”.

Uczennica klasy 6 b Maria Moeller zajęła III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Poetyckim „Pomorski Krajobraz słowem malowany”.

Julia Franceson (5b) zajęła III miejsce w II Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Prozdrowotnej – konkurs plastyczny, dla uczniów klas IV – VI szkół podstawowych „Jestem zdrowy i bezpieczny”.

Jeremi Nowikow (3b) zajął I miejsce i uzyskał zaszczytny tytuł Mistrza Ortografii w VI Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym dla uczniów klas trzecich, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 5 im. Jana Pawła II w Gdańsku.

Uczeń klasy 4b – Oskar Jankuniec, zajął II miejsce w I Międzyszkolnym Konkursie Przyrodniczym „ Mój Organizm”.

Adam Jurkiewicz (6a) został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego “Jestem Lingwistą” dla klas szóstych i zajął II miejsce.

Drużyna Szkoły Podstawowej nr 23 w składzie: Aleksander Jakusz (3a), Miłosz Koślak (3a) oraz Michał Szewczyk (3b) zajęła II miejsce w Wojewódzkim Konkursie “Matematyczne Ścieżki po Polsce” organizowanym przez Gimnazjum nr 12 i ZNP w Gdańsku pod patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Gdańska.

W II Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Przyrodniczo – Ekologicznej “Woda źródłem życia”dla klas III i IV. Michał Szewczyk (3b) zajął II miejsce, Zofia Iwaniuk (4a) zajęła III miejsce w swoich kategoriach wiekowych.

W Międzyszkolnym konkursie “Niosę Ci kolędę”, w kategorii kolęd w języku angielskim Karolina Piotrowska zajęła II miejsce w grupie dzieci klas 1-3, a zespół wokalny w składzie: Maria Moeller, Nikola Kot (6b), Weronika Sroka (5a) zajął II miejsce w grupie dzieci klas 4-6. W kategorii kolęd w języku polskim Zofia Rudel(4a) zajęła III miejsce w grupie klas 4-6.

W halowych zawodach lekkoatletycznych zorganizowanych przez Młodzieżowy Międzyszkolny Klub Sportowy oraz Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej złote madale w biegu na 60 m i skoku w dal zdobył Patryk Gerwatowski (5b), srebrne medale w tych samych konkurencjach wywalczył Kamil Belecki (5a), brązowy medal w skoku w dal zdobyła Ewa Michalska

Nagrodę Dyrektora Szkoły otrzymała Helena Kapuścińska (6a) oraz Maria Moeller (6b)