„Biblioteka gromadzi bogactwa wieków i pokoleń, mogą z nich czerpać bez miary nieprzeliczone tłumy, a nigdy nam nie poskąpi mądrości, ani światła”.
-Jan Wiktor-

Wejdź tu, a książka wprowadzi Cię w nieznane krainy!

Do biblioteki szkolnej zaprasza, zawsze uśmiechnięta, pani

Hanna Kutryb:

czynna w następujących godzinach:

Poniedziałek        11.00 – 13.40

Wtorek                 9.40 – 12.00

Środa                   11.00 – 13.40

Czwartek             11.00 – 13.40

Piątek                  11.00 – 13.40

W czasie przerw uczniowie kl. II-III

mogą korzystać z KĄCIKA CZYTELNICZEGO

znajdującego się w bibliotece.

UWAGA!    W czasie zagrożenia epidemiologicznego kącik czytelniczy jest nieczynny do odwołania.

CZYTELNIA

czynna w następujących godzinach:

Poniedziałek        13.40 – 16.00

Wtorek                8.00 – 8.55 w sali nr 2 8.55 - 9.40

Środa                   13.40 – 16.30

Czwartek             13.40 – 16.30

Piątek                  13.40 – 16.30

W czasie przerw czytelnia jest nieczynna!

UWAGA!      W okresie zagrożenia epidemiologicznego, w czasie godzin otwarcia czytelnia jest również otwarta na przerwach, gdzie uczniowie oczekujący mogą zjeść posiłek.

DROGI CZYTELNIKU!        PAMIĘTAJ !

W BIBLIOTECE: CHĘTNIE CIĘ WIDZIMY
NIE STAWIAMY STOPNI
DO NICZEGO NIE ZMUSZAMY
MOŻESZ: Wybierać i wypożyczać książki
Uśmiechać się
Czytać czasopisma
Myśleć
Pytać
Szukać informacji
Mieć spokój
WYMAGAMY: PRZESTRZEGANIA REGULAMINU BIBLIOTEKI
ZACHOWANIA CISZY

Dostosowania się do ogólnych zasad obowiązujących w szkole.

KSIĘGOZBIÓR BIBLIOTEKI obejmuje:
> ZBIORY PIŚMIENNICZE:
• Księgozbiór podręczny (tj. encyklopedie, słowniki, leksykony)
• Literatura piękna (lektury, bajki, baśnie, wiersze, opowiadania, powieści)
• Literatura popularnonaukowa z różnych dziedzin wiedzy
• Literatura pedagogiczna dla nauczycieli i rodziców przydatna w rozwiązywaniu problemów dydaktycznych i wychowawczych
• Czasopisma dla uczniów i nauczycieli.
• Podręczniki do wypożyczenia na cały rok szkolny.
> ZBIORY SPECJALNE:
• Bajki, ekranizacje lektur, filmy fabularne dla dzieci i młodzieży, popularnonaukowe, edukacyjne na kasetach VIDEO i DVD
• Gry komputerowe edukacyjne
• Encyklopedia multimedialna
• Bajki, opowiadania, legendy i piosenki na płytach CD
• Audiobooki
• Gry planszowe i pomoce dydaktyczne

W bibliotece uczniowie mogą korzystać z dwóch pomieszczeń:

> WYPOŻYCZALNI KSIĄŻEK

W wypożyczalni znajduje się Kącik Malucha, w którym uczniowie klas młodszych mogą poszukać książki dla siebie, pooglądać ilustracje, poczytać książkę. Można tu  odpocząć przy miłej lekturze i w towarzystwie sympatycznych pluszaków.

Kącik czytelniczy dla dzieci młodszych jest z wolnym dostępem do półek.
Zgromadzone tu nowości wydawnicze oraz inne książki z literatury pięknej mogą przenieść Was w świat baśni, bajki, legend i fantastyki. Znajdziecie tu też przygody znanych i lubianych bohaterów książek dla dzieci.

W kąciku czytelniczym zawsze możecie liczyć na starsze koleżanki i kolegów z Koła Miłośników Książki, którzy chętnie posłużą Wam pomocą.

W wypożyczalni znajduje się też wystawka książek dla dzieci młodszych prezentująca pozycje, które warto przeczytać!

Dla uczniów klas starszych proponuję najciekawsze nowości literatury młodzieżowej i popularnonaukowej oraz ciekawostki wydawnicze, które naprawdę warto przeczytać! Znajdują się one na regałach, z wolnym dostępem do półek.
Literaturę z rożnych dziedzin wiedzy znajdziecie na organizowanych w wypożyczalni wystawkach, które zaspokoją Wasze oczekiwania i zainteresowania.

> CZYTELNI

W czytelni znajdują się stanowiska komputerowe, z dostępem do Internetu, tablica multimedialna, sprzęt audiowizualny, stoliki do pracy własnej. Jest to miejsce, gdzie można w ciszy i skupieniu poczytać, odrobić lekcje, wzbogacić wiedzę, odprężyć się.

Uczniowie przygotowujący się do lekcji mogą wyszukać informacje z literatury popularnonaukowej, księgozbioru podręcznego, czasopism oraz INTERNETU.

Uczniowie spędzający wolny czas między lekcjami mogą skorzystać z komputerów, w zakresie gier edukacyjnych, obejrzeć filmy edukacyjne, popularnonaukowe, fabularne dla dzieci i młodzieży, ekranizacje lektur, pograć w gry planszowe.

Podczas przerw czytelnia jest nieczynna!

Do czytelni zapraszam uczniów klas IV -VIII, według wyznaczonych godzin otwarcia.

W związku z różnymi zadaniami realizowanymi przez bibliotekę szkolną, może się zdarzyć, że czytelnia, w czasie godzin otwarcia, będzie chwilowo nieczynna.

BIBLIOTEKA CZEKA NA CIEBIE !!!

Zapraszamy!