Do tegorocznej edycji konkursu Wielkiego Maratonu Czytelniczego "Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca" zgłosiło się 250 placówek z województw: pomorskiego, wielkopolskiego, warmińsko-mazurskiego, śląskiego, łódzkiego i lubelskiego, mazowieckiego, a także z Wielkiej Brytanii. W Maratonie uczestniczyło 2410 uczniów i 246 nauczycieli. Komisja konkursowa Wielkiego Maratonu Czytelniczego w składzie: Agata Markiewicz-Babło, Ewa Niechwiedowicz, Małgorzata Niechwiedowicz, Zbigniew Walczak przyznała 76 tytułów laureata, 143 tytuły finalisty i 242 wyróżnienia.

Laureatką z naszej szkoły została Sonia Zagórska, która na możliwe 147 punktów zdobyła aż 142 punkty.

W gronie finalistów zaleźli się natomiast Adam Leszczyński, Ignacy Bialuk, Jan Grygiel Mikołaj Michalski.

Natomiast w Wielkim Maratonie Czytelniczym dla uczniów klas VII – VIII „W lustrze książki” w tym roku wzięło udział 214 szkół z Polski i jedna szkoła z Leicester w Wielkiej Brytanii. Po weryfikacji komisja konkursowa przyznała 98 tytułów laureata, 97 tytułów finalisty oraz 106 wyróżnień.

Nasza uczennica - Antonina Zagórska dołączyła do grona laureatów. Uzyskała tym samy trzecie miejsce w konkursie!

W tym roku w ramach dziesiątej, jubileuszowej, edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego do konkursu przystąpili również dyrektorzy szkół, pracownicy urzędów i instytucji.

Miło nam ogłosić, że dyrektor Szkoły Podstawowej nr 23 w Gdańsku Małgorzata Filipowicz, otrzymała tytuł laureata.

Gratulujemy wszystkim pasjonatom czytania !