Szanowni Państwo,

Informujemy, że można ubiegać się o przyznanie jednorazowego stypendium Prezydenta Miasta Gdańska dla uczniów szczególnie uzdolnionych.

Prosimy o dokładne zapoznanie się z warunkami ubiegania się o stypendium określonymi w regulaminie na stronie UM (tam również znajduje się wzór wniosku)

Wniosek stanowiący załącznik do Regulaminu przyznawania jednorazowego stypendium Prezydenta Miasta Gdańska wypełnia rodzic/opiekun prawny i składa w dwóch egzemplarzach wraz z wymaganymi dokumentami potwierdzającymi osiągnięcia ucznia do sekretariatu szkoły. Jeden egzemplarz pozostaje w szkole, na drugim szkoła potwierdza wnioskodawcy datę wpływu.

Wniosek jest rozpatrywany przez Radę Pedagogiczną szkoły oraz zostaje uzupełniony przez wychowawcę ucznia. Następnie szkoła wnosi do Prezydenta Miasta Gdańska o przyznanie jednorazowego stypendium. Szkoła wprowadza dane do systemu elektronicznego, przeznaczonego do realizacji procesu przyznawania jednorazowych stypendiów.

W związku z tym, że wniosek musi być rozpatrzony przez Radę Pedagogiczną zgodnie obowiązującym kalendarzem posiedzeń Rad w naszej szkole informujemy, że wnioski złożone do 22.06 2023 r będą rozpatrzone na radzie w dniu 23.06. 2023r., a wnioski złożone do 30.08.2023r. będą rozpatrywane na radzie w dniu 31.08.2023r.

Małgorzata Filipowicz