Rusza kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu „Wielki Maraton Czytelniczy – Spotkacie nowych przyjaciół dla uczniów klas 2-3”.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu na stronie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku: https://wbpg.org.pl/tresc/wielki-maraton-czytelniczy

Alfabetyczna lista lektur „Spotkacie nowych przyjaciół - uczniowie klas 2–3” 1. Chylińska Agnieszka „Zezia i wszystkie problemy świata”

2. Funke Cornelia „Kraina smoków”

3. Hagerup Klaus „O dziewczynce, która chciała ocalić książki”

4. Januszewska H., Żelazne trzewiczki, Kazimierz Wójcicki, Dąb albo barani kożuszek, Józef Ignacy Kraszewski, O królewnie czarodziejce [w:] „Baśnie polskie. Cudowna studzienka”

5. Łapiński Krzysztof „Dzik Dzikus”

6. Mikulska Eliza „Zaczarowana pani bibliotekarka”

7. Wajrak Adam „Lolek”

We wrześniu i na początku października dzieci czytają pierwszą lekturę: Agnieszka Chylińska „Zezia i wszystkie problemy świata”.

Test z tej lektury odbędzie się między 17 a 20 października. Dokładna data zostanie podana w październiku.

Zgłoszenia do konkursu wraz z wypełnioną zgodą na przetwarzanie danych osobowych przyjmują wychowawcy klas do 13 września 2023r.

Druk zgody można dostać od wychowawcy lub pobrać ze strony organizatora.

Zapraszamy do udziału w konkursie i życzymy powodzenia!