Rusza kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu „Wielki Maraton Czytelniczy – Spotkacie nowych przyjaciół dla uczniów klas 2-3”.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu na stronie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku: https://wbpg.org.pl/tresc/wielki-maraton-czytelniczy

Alfabetyczna lista lektur „Spotkacie nowych przyjaciół - uczniowie klas 2–3”1. Jan Bauer „Strasznowiłka i dzika zima”2. Justyna Bednarek „Zielone piórko Zbigniewa. Skarpetki kontratakują!”3. Dagmara Budzbon-Szymańska „Mysz Tymoteusz i jeż Fryderyk. Na tropie złodziei obrazów.”4. Marta Milewska „Gucio, Łobuz i afera z kotami”5. Grzegorz Kasdepke „Mruczando na trzy rodziny i jedną kamienicę”6. Maja Lunde „Śnieżna siostra”7. Magdalena Witkiewicz „Banda z Burej. Tajemnica fałszywego Mikołaja”

We wrześniu i na początku października dzieci czytają pierwszą lekturę:Dagmara Budzbon-Szymańska „Mysz Tymoteusz i jeż Fryderyk. Na tropiezłodziei obrazów”.

Test z tej lektury odbędzie się między 17 a 21 października. Dokładna data zostanie podana w październiku.

Zgłoszenia do konkursu przyjmują wychowawcy klas do 13 września 2022r.

Zapraszamy do udziału w konkursie i życzymy powodzenia!