W klasie IV a uczniowie mieli możliwość uczestnictwa w warstwach pt.: „Kształty ukryte w architekturze” przeprowadzonych przez Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Gdańskiego. Było to niezwykłe spotkanie prowadzone przez trzy studentki kierunku „Gospodarki Przestrzennej”. Prowadzące wyjaśniły czym jest planowanie przestrzenne, oraz opowiedziały o różnych inspiracjach architektonicznych. W drugiej części spotkania uczniowie sami mieli wcielić się w rolę projektantów, architektów i wykonawców. Stworzyli budowle w kształtach geometrycznych oraz organicznych!!!

W myśl słów Benjamin Franklin: „Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę.”