W najbliższym czasie odbędą się następujące konkursy polonistyczne:

1. I Gdański Międzyszkolny Konkurs Literacki „Moja młodość, mój Gdańsk, mój czas” dla uczniów klas 6– 8 szkół podstawowych.

Uczestnik Konkursu ma za zadanie napisać pracę w formie opowiadania, którego akcja rozgrywa się w Gdańsku lub wiersz z Gdańskiem w tle.

Tematyka prac obejmować może wszystkie aspekty życia młodych ludzi, ich emocji, problemów, marzeń, doświadczeń, itd. Ważne, aby tłem, bohaterem było miasto Gdańsk.

1. II Ogólnopolski Konkurs Literacki „Co dał nam los...” dla uczniów klas 7– 8 szkół podstawowych.

Konkurs obejmuje znajomość cech gatunkowych opowiadania fantasy oraz umiejętność tworzenia takiego opowiadania.

1. X Wojewódzki Konkurs Frazeologiczny „Rusz głową nad frazeologią” dla uczniów klas 7–8 szkół podstawowych

Uczestnik powinien wykazać się znajomością frazeologizmów z zakresu kolorów w języku polskim.

Dokładne informacje i regulaminy konkursów umieszczone są na stronie szkoły.

Osoby chętne do wzięcia udziału w którymś z konkursów zapraszam na spotkanie we wtorek 27 lutego o godzinie 14.40 do sali 11.

nauczyciel języka polskiego

Aneta Frontczak-Wątrobska