W dniach 30-31 stycznia odbyło się pasowanie uczniów klas I na czytelników biblioteki szkolnej. Przedstawienie z tej okazji przygotowały dzieci z Koła Miłośników Książki. Teatrzyk biblioteczny przedstawił "Niedokończone zaklęcie". Pierwszaki chętnie się włączyły do odczarowania książki, aby w galowych strojach mogły złożyć przyrzeczenie i zostać pasowane na czytelników.
Była to podniosła i miła uroczystość, która wprowadziła dzieci do krainy książek, by wzbudzić w nich zainteresowania czytelnicze. Pamiątkowa zakładka, którą otrzymał każdy uczeń, to znak gotowości do czytania... i zaprzyjaźnienia się z książką.
Drogie Dzieci! W książkach czekają na was wspaniałe historie, postaci i ich niesamowite przygody. Do zobaczenia w bibliotece! :)