Dnia 10 listopada 2023 r. uczciliśmy 105 rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę.
Prawdziwie jesienny poranek w szkole powitał nas biało-czerwonymi barwami: na holu pojawił się wielki, wzruszający, świąteczny napis wykonany paluszkami uczniów świetlicy, wszystkie drzwi gabinetów klasa 7b przyozdobiła kotylionami, powstała również wystawa "Białych Orłów "w 3D zrealizowana przez uczniów "0".
Na 3 godzinie lekcyjnej klasy 0-3 przeprowadziły apel poświęcony odzyskaniu przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli. A tuż po akademii klasy 4-8 zorganizowały "Przegląd pieśni niepodległościowej". Ze sceny popłynęły słowa pieśni: "Hej, hej ułani", "My pierwsza brygada", "Pierwsza kadrowa", "Wojenko, wojenko", "Białe róże", "Jak to na wojence ładnie", "Piechota", "Przybyli ułani pod okienko", "O mój rozmarynie" i "Morze, nasze morze".
W tym roku w ten sposób staraliśmy się przekazać naszą wdzięczność za to, że żyjemy i mieszkamy w wolnym kraju oraz zapewnić o naszej pamięci o tych, którzy o tą wolność walczyli.