Dzień Bezpiecznego Internetu jest obchodzony od 2004 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej. Akcja ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i nastolatków do sieci, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online, a także promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Co roku, DBI organizowane jest w ponad 150 państwach.

W naszej szkole DBI byli zaproszeni goście, którzy prowadzili bardzo ciekawe prelekcje. W klasach 6a i 5a,b pan policjant, kl. 4a,b uczniowie klasy informatycznej IX LO, a w klasach 6b i 7a,b inżynierowie Politechniki Gdańskiej. Piękne prace przygotowane przez uczniów udekorowały gazetki szkolne i przypominają nam o zasadach w sieci.