Dnia 14 i 17 marca biblioteka szkolna gościła dzieci z klas pierwszych, na uroczystości pasowania na czytelnika.
Uczniowie po zajęciach bibliotecznych, dotyczących zasad zachowania i korzystania z biblioteki, w pełni zasłużyli na miano świadomego i odpowiedzialnego czytelnika.
Naszą uroczystość wzbogacili uczniowie z Koła Miłośników Książki, którzy przygotowali przedstawienie pt."Urodziny Kopciuszka", za co bardzo im dziękuję.
Dzieci z uwagą oglądali występy różnych postaci z bajek, zaproszonych na urodziny Kopciuszka, a także sami czuli się gośćmi na tej uroczystości.
Następnie dzieci z powagą złożyły przyrzeczenie, że będą dobrymi czytelnikami, po czym każdy z nich został pasowany na czytelnika.
Królowa książek przekazała dzieciom prośby książek, a potem wszyscy udali się do wypożyczalni, aby wypożyczyć swoje pierwsze książki.
Ach! Co to był za dzień! Podziękowania kieruję do wykonawców, a przede wszystkim do nowych czytelników za zapał, chęci, aktywny udział i mile, wspólnie spędzony czas.
Do zobaczenia w bibliotece!