Rusza 3. edycja największego konkursu literackiego dla uczniów szkół podstawowych „Popisz się talentem” 2019
Udział w konkursie ma na celu rozwijanie zainteresowań literacko
–czytelniczych.
Termin nadsyłania prac:
 28 kwietnia!
Temat tegorocznej, trzeciej edycji konkursu brzmi: „O czym marzą dzieci”.

Zadanie konkursowe
Moi drodzy, potrzebuję pomocy! W czym? Najlepiej opowiem Wam wszystko od początku. Dziś rano, gdy szedłem przez park, zobaczyłem coś niezwykłego. Pod jednym z drzew pojawił się kiosk z napisem „Punkt spełniania marzeń”. Przed kioskiem stała kolejka dzieci i nastolatków. Gdyby nie to, że trochę się spieszyłem, też bym w niej stanął. Bardzo byłem ciekaw, co i kto znajduje się w kiosku, a przede wszystkim… jakie są marzenia dzieci. Jedyny ratunek w Was: wyobraźcie sobie swoją wizytę w „Punkcie spełniania marzeń”. O spełnienie jakich marzeń byście poprosili? Co wydarzyłoby się potem?

Jak wziąć udział
Aby wziąć udział w konkursie, należy napisać opowiadanie zgodne z tematem zadania konkursowego. Opowiadanie może mieć do 500 słów (2800 znaków bez spacji) i musi być stworzone samodzielnie przez ucznia z klas I–VIII szkoły podstawowej. Gotowy tekst należy wysłać poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie. Niezbędna jest przy tym pomoc rodzica, który musi udzielić zgody na udział w konkursie.

Szczegóły i regulamin konkursuhttps://www.nowaera.pl/popiszsietalentem?utm_source=SARE&utm_medium=email&utm_campaign=PsT_2019_start&utm_content=regulamin#zaawansowany-tekst-o-konkursie