Dnia 21.03.2019 r. uczniowie klasy I a brali udział w zajęciach , których tematem były ssaki. Dzieci poznały charakterystyczne  cechy różnych zwierząt i miejsca ich występowania.  Mogły dotknąć i porównać futro lwa, kangura, zęby drapieżników i  zwierząt roślinożernych. Miłą niespodzianką dla dzieci była możliwość pogłaskania królika.

Dla klasy IIa i IIIb przygotowano  zajęcia dotyczące ochrony zagrożonych wyginięciem zwierząt – orangutanów. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem słuchali opowieści o orangutanach. Dowiedzieli się również, dlaczego jest to gatunek zagrożony wyginięciem i co można zrobić, by nie zniknął bezpowrotnie  z naturalnego środowiska. Na zakończenie zajęć każdy uczeń wykonał przypinkę z hasłem RATUJMY ORANGUTANY!