Dnia 30 października 2019 r. klasy trzecie wybrały się na zajęcia historyczne do Muzeum II Wojny Światowej. Klasa III a uczestniczyła w warsztatach pt. "Niedźwiedź Wojtek z Armii Andersa". Uczniowie poznali historię i przygody niedźwiedzia Wojtka, który w latach 1942 - 1945 przeszedł cały szlak bojowy z polskimi żołnierzami Armii gen. Andersa oraz najważniejsze aspekty życia polskich żołnierzy w czasie wojny. Natomiast klasa III b odbyła podróż w czasie, podczas której poznała historię pewnej rodziny w trzech różnych okresach: kilka dni po wybuchu wojny, w czasie okupacji niemieckiej oraz tuż po jej zakończeniu. Wszyscy uczniowie zobaczyli na wystawie stałej  eksponaty związane z formacją wojskową.