Dziś w naszej szkole świętowaliśmy IX Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie z klasy 5a i 5c przygotowali plakaty promujące akcje, które zostały wywieszone na holu szkoły. Dzieci jak i dorośli mieli okazje odświeżyć sobie niezbędną wiedzę, dzięki plakatom zamieszczonym na terenie szkoły oraz w dniu święta zmierzyć się z łamigłówkami matematycznymi, które cieszyły się zainteresowaniem. Propagowaliśmy zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także matematyki. Wybrani uczniowie egzaminowali uczniów klas 3-6 ze znajomości tabliczki mnożenia. Osoby, które bezbłędnie wykonały pięć zadań dostawały legitymacje "Eksperta Tabliczki Mnożenia" oraz słodki poczęstunek. Egzaminowani byli także pracownicy szkoły. Uczniowie uczestniczący w zajęciach koła matematycznego, wybrali się na spacer do Parku Oliwskiego. Tam egzaminowali dorosłych ze znajomości tabliczki mnożenia.

Spełniaj marzenia z tabliczką mnożenia!