Dzień Ziemi to święto obchodzone na całym świecie 22 kwietnia.

Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”.

Obchodom każdego Dnia Ziemi towarzyszy szereg wydarzeń, konferencji, spotkań i akcji, które w 2021 roku z racji pandemii COVID – 19 odbywać się będą w świecie wirtualnym. Choć tegoroczny Dzień Ziemi będzie cyfrowy, cel pozostaje ten sam: promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie i zachęcenie do prowadzenia trybu życia, który jest bardziej przyjazny dla Naszej Planety.

Dzień Ziemi, to wydarzenie, obok którego nie powinniśmy przechodzić obojętnie, wręcz przeciwnie. To doskonała okazja, aby porozmawiać o przyrodzie, o ekologii, o tym, w jaki sposób możemy zadbać o Naszą Planetę. Takie rozmowy będą prowadzone z uczniami na zajęciach z wychowawcą. Poza tym obchody Dnia Ziemi to dobra okazja, by zrobić coś dobrego dla środowiska. Co może zrobić każdy z Nas dla Ziemi by Przywrócić Naszą Planetę?

Oto kilka propozycji, które możemy podjąć już teraz: https://www.youtube.com/watch?v=X31kMCrl_s0

„Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego, ludzkiego działania, zależy od każdego z nas.”

Florian Plit