logo_szkoly.png

Szkoła Podstawowa nr 23 im.Dzieci Świata

5a na rolkach.

Klasa 5a z okazji Dnia Edukacji Narodowej udała się do szkoły Roll4all, by odbyć zajęcia z nauki jazdy na rolkach. Była to wygrana klasy w akcji Rowerowy maj. Uczniowie bawili się świetnie!!! Jak dobrze wiemy, w zdrowym ciele, zdrowy duch!

XIII Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego pt. „Mieszkańcy Ziemi"

XIII Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego pt. „Mieszkańcy Ziemi" , którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa 34 z Oddziałami Integracyjnymi im. Leonida Teligi w Gdyni. Konkurs skierowany jest do uczniów pomorskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz nauczycieli wszystkich rodzajów placówek oświatowych w naszym województwie. Na laureatów czekają wartościowe nagrody (sprzęt i akcesoria fotograficzne oraz komputerowe, karty podarunkowe, eleganckie albumy książkowe itp.)

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie prac wraz z poprawnie wypełnionymi załącznikami do 20 stycznia 2020 r.
Serdecznie zachęcam do zapoznania się z regulaminem i wzięcia udziału w konkursie, którego rozstrzygnięcie nastąpi 6 marca 2020 r. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.

Apel szkolny.

W czwartek, 10 października odbył się apel informacyjno – porządkowy dla dzieci z klas IV –VIII.  Podczas apelu przedstawiony został skład Samorządu Szkolnego, do którego wybory odbyły się we wrześniu. Przewodniczącą Samorządu w SP nr 23 została uczennica klasy 8b – Emilia Klein. Pani Dyrektor Małgorzata Filipowicz przypomniała i po krótce omówiła dokumenty szkolne ważne dla uczniów tj.: Regulamin Szkoły, Statut, Procedury reagowania w sytuacjach kryzysowych. Omówione zostały kwestie związane z bezpieczeństwem i kulturalnym zachowaniem naszych uczniów.

Z RETORYKĄ NAM PO DRODZE !

Uczniowie w klasy 6a i 6b pracowali metodą projektów. Przygotowali własne propozycje zmian w naszej szkole. Młodzież miała dowolność w wyborze zmiany i nieograniczony budżet. W pierwszym etapie mieli zgłosić propozycję zmiany, następnie przygotować prezentację multimedialną, ostatnim etapem było wygłoszenie przemówienia.

· Planowanie pracy!

· Praca zespołowa!

· Pomysłowość!

· Odpowiednia argumentacja!

· Przemówienia i prezentacja pomysłów!

· Zaangażowanie!

Czapki z głów dla naszych uczniów!

logowanie.png

październik 2019