„Biblioteka gromadzi bogactwa wieków i pokoleń, mogą z nich czerpać bez miary nieprzeliczone tłumy, a nigdy nam nie poskąpi mądrości, ani światła”.
-Jan Wiktor-

Wejdź tu, a książka wprowadzi Cię w nieznane krainy!

Do biblioteki szkolnej zaprasza, zawsze uśmiechnięta, pani

Hanna Kutryb:

BIBLIOTEKA SZKOLNA czynna w następujących godzinach:

•  PONIEDZIAŁEK 10.30 – 15.30

•  WTOREK            8.00 – 14.00

•  ŚRODA              8.00 – 14.00

•  CZWARTEK       10.30 – 15.30

•  PIĄTEK             8.00 – 12.00

DROGI CZYTELNIKU!        PAMIĘTAJ !

W BIBLIOTECE: CHĘTNIE CIĘ WIDZIMY, NIE STAWIAMY STOPNI, DO NICZEGO NIE ZMUSZAMY

MOŻESZ: WYBIERAĆ I WYPOŻYCZAĆ KSIĄŻKI, UŚMIECHAĆ SIĘ, CZYTAĆ CZASOPISMA, MYŚLEĆ, PYTAĆ, SZUKAĆ INFORMACJI, MIEĆ SPOKÓJ

WYMAGAMY: PRZESTRZEGANIA REGULAMINU BIBLIOTEKI, ZACHOWANIA CISZY,

DOSTOSOWANIA SIĘ DO OGÓLNYCH ZASAD OBOWIĄZUJĄCYCH W SZKOLE.

KSIĘGOZBIÓR BIBLIOTEKI obejmuje:

> ZBIORY PIŚMIENNICZE:
• Księgozbiór podręczny (tj. encyklopedie, słowniki, leksykony)
• Literatura piękna (lektury, bajki, baśnie, wiersze, opowiadania, powieści)
• Literatura popularnonaukowa z różnych dziedzin wiedzy
• Literatura pedagogiczna dla nauczycieli i rodziców przydatna w rozwiązywaniu problemów dydaktycznych i wychowawczych
• Czasopisma dla uczniów i nauczycieli.
• Podręczniki do wypożyczenia na cały rok szkolny.
> ZBIORY SPECJALNE:
• Bajki, ekranizacje lektur, filmy fabularne dla dzieci i młodzieży, popularnonaukowe, edukacyjne na płytach DVD
• Gry komputerowe edukacyjne
• Encyklopedia multimedialna
• Bajki, opowiadania, legendy i piosenki na płytach CD
• Audiobooki
• Gry planszowe i pomoce dydaktyczne

Biblioteka składa się z dwóch pomieszczeń:

> WYPOŻYCZALNI KSIĄŻEK

W wypożyczalni znajduje się KĄCIK MALUCHA, w którym uczniowie klas młodszych mogą poszukać książki dla siebie, pooglądać ilustracje, poczytać książkę. Można tu  odpocząć przy miłej lekturze i w towarzystwie sympatycznych pluszaków.

W czasie przerw uczniowie klas młodszych mogą korzystać z KĄCIKA CZYTELNICZEGO znajdującego się w bibliotece.

UWAGA!

Kącik czytelniczy dla dzieci młodszych jest z wolnym dostępem do półek.
Zgromadzone tu nowości wydawnicze oraz inne książki z literatury pięknej mogą przenieść Was w świat baśni, bajki, legend i fantastyki. Znajdziecie tu też przygody znanych i lubianych bohaterów książek dla dzieci.

W kąciku czytelniczym zawsze możecie liczyć na starsze koleżanki i kolegów z Koła Miłośników Książki, którzy chętnie posłużą Wam pomocą.

W wypożyczalni znajduje się też wystawka książek dla dzieci młodszych prezentująca pozycje, które warto przeczytać!

Dla uczniów klas starszych proponuję najciekawsze nowości literatury młodzieżowej i popularnonaukowej oraz ciekawostki wydawnicze, które naprawdę warto przeczytać! Znajdują się one na regałach, z wolnym dostępem do półek.
Literaturę z rożnych dziedzin wiedzy znajdziecie na organizowanych w wypożyczalni wystawkach, które zaspokoją Wasze oczekiwania i zainteresowania.

> CZYTELNI, która pełni jednocześnie funkcję sali lekcyjnej

BIBLIOTEKA CZEKA NA CIEBIE !!!      ZAPRASZAMY!

SP 23 DLA KSIĄŻEK MA OTWARTE DRZWI!

film o bibliotece