Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek 6.30 – 17.00

W świetlicy w godzinach 12.00-16.00 prowadzone są zajęcia w grupach: w sali 1 – kl.II-III w sali 2 -kl.0-I.

Do świetlicy uczęszcza ponad dziewięćdziesięcioro uczniów z klas I, II, III i z grup „0”, którymi troskliwie opiekują się nauczyciele wychowawcy:

• Joanna Kołtan
  • Ewa Klimaszewska
  • Izabela Mendyk
  • Marta Kistowska

Czas, jaki spędzają dzieci w świetli

cy w oczekiwaniu na rodziców, to często cztery do pięciu godzin, dlatego Panie pracujące tu starają się, był atrakcyjnie wypełniony oraz sprzyjał rozwojowi i odpoczynkowi po zajęciach lekcyjnych. Zgodnie z miesięcznymi planami pracy dzieci biorą udział w różnych zajęciach edukacyjnych indywidualnych i grupowych.
Oferta nasza to zajęcia dydaktyczne, w ramach których uczniowie odrabiają lekcje i kontynuują naukę, zajęcia plastyczne, techniczne, rekreacyjno–sportowe, psychozabawy, gry w szachy i warcaby. Ulubione przez dzieci zajęcia to ruchowe na świeżym powietrzu, realizacji których sprzyja piękne położenie szkoły; z jednej strony las i Trójmiejski Park Krajobrazowy, trochę dalej Park Oliwski i historyczne uliczki Oliwy z placami zabaw i skwerami.
W roku szkolnym 2008/2009 nasza świetlica przeniosła się do przestronnej sali, w której jest wydzielona część edukacyjna i część do zabaw oraz odpoczynku. Wyposażona jest w nowe meble, sprzęt audiowizualny, pomoce dydaktyczne. Dekoracją sali są liczne prace dzieci. Uczniowie chętnie spędzają czas w naszej świetlicy, dobrze się tu czują i są bezpieczni.